TÜGİP, Gıda Sektörü Ar-Ge ve İnovasyon İhtiyaçlarını Tespit Ediyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında, AB ve Türkiye Cumhuriyeti kaynaklarıyla finanse edilen, TÜBİTAK MAM Gıda Enstitüsü’nün yürütücüsü olduğu “Gıda Sektörünün Bölgesel Rekabet Gücünün Artırılması için Araştırma ve İnovasyon Tesislerinin Geliştirilmesi [INNOFOOD] Projesi” faaliyetleri kapsamında TÜGİP - Türkiye Gıda İnovasyon Platformu kurulmuştur. TÜGİP’in temel amacı, gıda sektöründe faaliyet gösteren KOBİ'lerin ve girişimcilerin Ar-Ge ve inovasyon kapasitelerini geliştirerek sektörün bölgesel rekabet gücünü artırmaktır.

Platform ile ilgili detaylı bilgiye www.tugip.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz. 

Gıda sektörü ihtiyaçlarının, bölgesel güçlü ve zayıf yönlerin, fırsatlar ve tehditlerin tartışıldığı çalıştaylar 24 Kasım 2020’da Şanlıurfa, Mardin ve yakın bölgesi başta olmak üzere proje kapsamındaki tüm bölgelerde online olarak gerçekleştirilmiştir.

Proje kapsamında TÜGİP tarafından KOBİ'lerin KOBİ'lerin Ar-Ge ve inovasyona yönelik ihtiyaçlarını doğrudan onlardan öğrenmek hedefiyle bir anket/soru formu hazırlanmıştır. Firmaların ankete katılmaları TÜGİP tarafından en uygun hizmet ve çözümlerin planlanması bakımından büyük önem arz etmektedir.

Anket linki: https://bit.ly/2QuSPDR

Anket 15 Nisan 2021 tarihine kadar açık kalacaktır. Anketi dolduranlar arasından seçilecek 40 firmaya TÜGİP tarafından Ar-Ge ve inovasyon teknik danışmanlık hizmeti sağlanacaktır.

Batman Yatırım Destek Ofisi

GAP Mah. 2509. Sok. Bina No: 2 Safir Plaza Kat: 5 Daire: 505 BATMAN

Bilgi Hattı

0(488) 212 65 24