KOSGEB Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı

KOSGEB tarafından 25.03.2021 itibariyle başvuruları alınacak olan “KOSGEB Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı“ duyurusu ilan edilmiştir

Buna göre araştırma-geliştirme (Ar-Ge) ve inovasyon projeleri aracılığıyla bilim ve teknolojiye dayalı yeni fikir ve buluşlara sahip küçük ve orta büyüklükte işletmeler (KOBİ) ile girişimcilerin; yeni bir ürün, yeni bir süreç ve/veya yeni bir hizmet üretmelerinin veya iyileştirmelerinin, ürün geliştirme (Ür-Ge) faaliyetleri ile değişen pazar taleplerine ve teknolojik gelişmelere uyum sağlamaları amacıyla, KOBİ’ler tarafından orijinal, iyileştirilmiş veya değiştirilmiş yeni ürünlerin üretilmesi desteklenecektir.

Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı kapsamında Ar-Ge, Ür-Ge ve inovasyon projeleri için destek üst limiti 750.000 TL’dir.

  • Programdan yararlanabilecek başvuru sahipleri  Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programından araştırma geliştirme ve inovasyon konularında projesi olan İşletmeler/girişimciler ile ürün geliştirme konusunda projesi olan işletmeler olarak belirtilmiştir.
  • Programa başvuru  www.kosgeb.gov.tr adresinden ve/veya e-devlet üzerinden erişim sağlanan KOBİ Bilgi Sistemi (KBS) üzerinden Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı Proje Başvuru Formunun doldurulup onaylanmasıyla yapılmaktadır.
  • Proje süresi 4 ay ve katları olacak şekilde en az 8, en fazla 24 aydır. Yararlanıcının talep etmesi halinde kurul kararı ile 4 ay ve katları olacak şekilde 12 aya kadar ek süre verilebilir. Verilen ek süre ile birlikte proje süresi toplamda 24 ayı geçemez.
Batman Yatırım Destek Ofisi

GAP Mah. 2509. Sok. Bina No: 2 Safir Plaza Kat: 5 Daire: 505 BATMAN

Bilgi Hattı

0(488) 212 65 24